Top
 
12 lut

Andaluzja – COSTA DEL SOL

Czy można wymarzyć sobie lepsze miejsce na urlop??

Costa del Sol…czyli..Wybrzeże Słońca, najbardziej malowniczy region w Hiszpanii, południowa część Andaluzji. Dzięki zróżnicowanemu terenowi i różnorodnej roślinności region słynie  z pięknego krajobrazu. Można tu znaleźć plaże z białym piaskiem, gaje oliwne czy też szlaki górskie.  Fascynują zabytki, będące pozostałością po dominacji muzułmańskiej nad regionem. Warto odwiedzić Granadę, Sewillę czy Kordobę gdzie wspaniałe pałace, meczety i ogrody przenoszą nas w czasie. 🙂

Proponujemy wylot z Berlina z polskim organizatorem, dzięki czemu do wybranej oferty zaproponujemy dojazd busem (autobusem) bezpośrednio ze Szczecina na lotnisko, a na miejscu dostępna będzie ofertę wycieczek fakultatywnych.

Hotel La Barracuda *** / 20-27.03.2019
wylot: Berlin TXL, cena: 1099 zł 

Hotel Bali *** / 13-20.05.2019
wylot:Berlin SXF / wyżywienie:HB, cena: 1299 zł

Hotel Best Benalmadena **** / 03-10.04.2019
wylot: Berlin SXF / wyżywienie: HB, cena: 1439 zł

Hotel Blue Sea Cervantes **** / 08-15.05.2019
wylot: Berlin SXF / wyżywienie: HB, cena: 1549 zł

Hotel Royal Costa *** / 03-10.04.2019
wylot: Berlin SXF / ALL INCLUSIVE,  cena:1619 zł

wylot: Berlin SXF / wyżywienie: HB, cena: 1649 zł

Hotel Best Benalmadena **** / 03-10.04.2019
wylot: Berlin SXF / ALL INCLUSIVE, cena: 1899 zł

Hotel Elba Estepono Gran hotel and Thalasso Spa ***** / 20-27.03.2019
wylot: Berlin SXF / wyżywienie: HB, cena: 3279 zł

Zapraszam do rezerwacji!
Słońce, flamenco, corrida… mauretańskie zabytki  i festyny czekają!!!
marzenie…. 🙂

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


SEWILLA – Stolica Andaluzji – środa
Jednodniowa wycieczka do stolicy Andaluzji, w trakcie której zobaczymy najważniejsze zabytki tego wyjątkowego miasta.
Zwiedzimy Katedrę Catedral de Santa María. Wizyta w pobliskiej dzielnicy żydowskiej Barrio de Santa Cruz i Plaza de España.

Ok.60€  | Cena zawiera: autobus, pilot, bilet do Katedry i przewodnik lokalny

GRANADA – Perła Andaluzji – wtorek, środa, piątek
Wycieczka autokarowa wiodąca przez malownicze krajobrazy Andaluzji wprost do najdłużej istniejącego królestwa arabskiego w Hiszpanii – Granady. Miasto rozsławiła m.in. Alhambra z przepięknie utrzymanymi ogrodami Generalife oraz mauretańskim zespołem pałacowym. Alhambra to najlepiej zachowany przykład architektury mauretańskiej w Hiszpanii.
Cena ok 80 € zawiera: autobus, pilot, bilet do Alhambry i przewodnik lokalny

 

GIBRALTAR – wtorek, środa, piątek
Wycieczka autokarowa na półwysep o powierzchni zaledwie 7 km2 – malutką enklawę brytyjską na Płw. Iberyjskim. W czasie wycieczki zobaczymy: makaki berberyjskie – małpy, które zadomowiły się na Skale Gibraltarskiej, Jaskinię św. Michała, odwiedzimy Europe Point, z którego rozpościerają się niesamowite widoki na Afrykę oraz przespacerujemy się po Main Street – głównej ulicy wolnocłowego Gibraltaru.
Ok.60€  | Cena zawiera: autobus, pilot, bilet do jaskini, minibus w Gibraltarze

RONDA – wtorek, sobota
Odkryj Rondę – jedno z najpiękniejszych miast w południowej Andaluzji. Podziwiaj piękno urwistego krajobrazu, widoki zapierające dech w piersiach i delektuj się przyjemną atmosferą na ulicach miasta. Zobaczymy: Plaza de España, słynny most Puente Nuevo oraz inne zabytki, będące pozostałościami z czasów arabskich. Odwiedzimy najstarszą, do dziś funkcjonującą arenę do walk z bykami, wraz z muzeum korridy. Pod koniec zwiedzania, posmakujemy lokalnego trunku w muzeum wina, a w drodze powrotnej zatrzymamy się w Marbelli!
Ok. 50€ |Cena zawiera: autobus, pilot, bilet na arenę korridy, przewodnik lokalny, wstęp do muzeum wina z degustacją

CORDOBA – czwartek
Wycieczka autokarowa do stolicy średniowiecznego państwa Maurów, miasta, które w X w. zyskało tytuł kalifatu! W czasie naszej wizyty będziemy mogli odwiedzić jeden z najważniejszych hiszpańskich zabytków – Meczet-Katedrę, czyli Mezquita de Cordoba. Nie zabraknie elementów, które sprawią, że cofniemy się na chwilę w czasie.
Ok. 65€ |Cena zawiera: autobus, bilet do Meczetu, przewodnik lokalny

MAROKO – Tanger – wtorek, czwartek, sobota
Przejazd autokarem do Taryfy, skąd promem przepłyniemy najwęższy fragment Cieśniny Gibraltarskiej (ok. 45 minut). Po przepłynięciu do Tangeru spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd autokarem po nowej części miasta. Następnie spacer wewnątrz Qasby. Zobaczymy również część mediny, aby przekonać się na własne oczy jak dużo dzieli Europę od Afryki. W programie lunch w typowej marokańskiej restauracji (napoje dodatkowo płatne) oraz wizyta w miejscach związanych z produkcją najbardziej znanych lokalnych wyrobów. Należy pamiętać, że wycieczka do Tangeru to nie zwiedzanie zabytków ani pięknych miejsc, tylko spotkanie z inną, pozaeuropejską kulturą.
Ok.80€  |Cena zawiera: autobus, pilot, bilet na prom, autobus w Maroku, lokalny przewodnik w Maroku, lunch w marokańskiej restauracji

NERJA i FRIGILIANA – poniedziałek
Nerja to punkt obowiązkowy na turystycznej mapie Malagi. Miasteczko rozsławił Balcon de Europa – położony na klifie, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Morze Śródziemne i okoliczne plaże, a także Jaskinie, w których znajduje się największy na świecie stalagmit! Frigiliana to urokliwe, białe miasteczko, które otrzymało wiele nagród za utrzymanie tradycyjnej zabudowy oraz troskę o wielokulturowe dziedzictwo i dbałość o piękno swojej miejscowości.
Ok. 35€ |Cena zawiera: autobus, pilot wycieczki, bilet wstępu do jaskini Cuevas Nerja

ŚCIEŻKA KRÓLA – środa
Cała okolica El Chorro to wspaniałe miejsce na mapie Andaluzji. „Ścieżka Króla” to obecnie największa atrakcja Malagi. Trekking malowniczą trasą wzdłuż stromych ścian wapiennego kanionu rzeki Guadalhorce w Parku Krajobrazowym Desfiladero de los Gaitanes. Szlak został otwarty w roku 1921 przez króla Alfonsa XIII. Po renowacji, trasa została udostępniona dla turystów i liczy łącznie ok. 8km. Wycieczka półdniowa, dla osób powyżej 8 roku życia.
Ok. 50€ | Cena zawiera: autobus, pilot wycieczki, śniadanie, bilet wstępu na szlak
ZAPISY  |  Podczas spotkania informacyjnego (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

WAŻNE INFORMACJE:
Wycieczki z polskim pilotem w grupie min 15 osób polskojęzycznych

 

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili niedostępny.