Top
 
17 Gru

Jarmark Bożonarodzeniowy – jedziemy?

   Najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy odbył się w drugi grudniowy weekend oczywiście na terenie ZAMKU KSIĄŻĄT POMORSKICH w SZCZECINIE. Jako biuro podróży Odra Travel  promujemy wydarzenia znad Odry 🙂  Ale jeśli nie udało Ci się odwiedzić naszego lokalnego jarmarku to jeszcze nic straconego!  

   Wyjazdy zorganizowane na świąteczne festyny to od lat coraz popularniejsza forma spędzania adwentowych weekendów. Jarmarki przyciągają rzesze turystów stoiskami z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, smakołykami lokalnych kuchni oraz korzennym zapachem grzanego wina. Wszystkie stragany udekorowane są choinkowymi lampkami dzięki czemu cały jarmark promienieje świątecznym blaskiem. Historia organizacji jarmarków sięga XII w. (Austria), ale nasi zachodni sąsiedzi dość szybko bo już od końca XIV w. przyswoili sobie ten zwyczaj i szybko się wyspecjalizowali w ich organizacji.

   Dzisiaj jarmarki organizowane są w centralnych punktach niemal każdego dużego miasta Europy. Organizatorzy prześcigają się w dodatkowych atrakcjach proponowanych dla najmłodszych uczestników, a duże miasta zapraszają na jarmarki w każdej dzielnicy miasta.

Imprezy konkurują ze sobą wystrojem i proponowanymi atrakcjami. Na mnie zdecydowanie zrobił największe wrażenie jarmark w centrum Berlina na Aleksanderplatz. Głównym punktem jest lodowisko na którym poza radością z jazdy można również obserwować mini rewię na lodzie dla dzieci. Najmłodsi bawią się na kolorowych karuzelach, w koło słychać głośny śmiech dzieci a nad wszystkim góruje ogromny diabelski młyn do którego podwieszone są wagoniki w kształcie “piernikowych chatek” z których podziwiać możemy panoramę miasta wraz z terenem rozświetlonego jarmarku…

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ostatnich już w tym roku wyjazdów
na jarmarki do naszych sąsiadów: TUTAJ 🙂

Już dzisiaj zaplanujmy wspólny wyjazd w przyszłym roku 🙂
Oferty dostępne będą jak zawsze na naszej stronie internetowej lub bezpośrednio w biurze.
Zapraszam!

Sorry, the comment form is closed at this time.